Tıkanıklık Açma

Pimaş Yıkama

Pimaş Yıkama

Pimaş Yıkama gider borusu içinde zamanla oluşan çamurumsu atıkları tamamen temizliyebilmek için yapılan işlemdir. Tıkanan gider borularını açmak için kullanılan kanal açma cihazı ile sonuç alınamıyınca gider borusuna Yıkama işlemi seçeneği sunulmaktadır.
Sayarlar Tesisat Pimaş Yıkama ekibi olarak en uygun fiyat garantisiyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duyarız.
Fiyat teklifi için çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Anadolu Yakası:05520105830.               Avrupa Yakası:05525264049

Pimaş Yıkama

 

Pimaş Yıkama neden yaptırmalıyız?

Pimaş Yıkama İşlemleri Tuvalet Gideri Tıkanıklığı, Klozet Gideri Tıkanıklığı, Banyo Gideri Tıkanıklığı, Mutfak Gideri Tıkanıklığı, Lavabo Gideri Tıkanıklığı Gibi Problemler Oluştuğunda, Tıkanıklıkları Açmak İçin Çok Sayıda Teknikler Bulunur.

Oysa Bu Tekniklerin Yada Tıkanıklık Açma Şekillerinin, Her Seferinde İşe Yaramadığı Gözlemlenmektedir Kimi Zaman Tıkanıklık Açma Firması Çağrılır Tıkalı Gider firma Tarafınca Açılır. Fakat Çok Kısa Zaman Sonra Açılan Tıkanıklıklar Yeniden Tıkanır.

Tuvalet Tıkanıklığı, Klozet Tıkanıklığı, Banyo Tıkanıklığı, Mutfak Tıkanıklığı, Lavabo Tıkanıklığı Gibi Durumların Ve Problemlerin Defalarca Sürekli Oluşmasının En Etkili Sebebi Mutfak Yağlarının Pimaş Boru İçerisinde Tabaka Oluşturmasıdır.

Bilinçsiz Bir Şekilde Kullanılan Mutfak Giderleri Ve Lavabolar Dökülen Atık Yemek Yağları Yada Bulaşık Makinasına Atmadan Önce Sudan Geçirirken Bulaşıkların Diplerine Yapışan Yağların, Zamanla Atık Su Pimaş Gider Borularının İçerisinde Birikmesinden Dolayı Oluşmaktadır.

Yemek Yağlarını Eritebilmek İçin Atık Su Pimaş Gider Borularına Dökülmekte Olan Sıcak Sular Belirli Mesafelere Kadar Etkili Olmaktadır.

Pimaş Yıkama, Gider Borusu Yıkama, Çalışmaları Atık Su Pimaş Borularının İçerisinde Birikmekte Olan Atık Yağları Ve Kireçleşmiş Tortuları, Tabakaları Söküp Parçalayarak Atmaktadır. Pimaş Yıkama Makinasının Ucundaki Hortum, Pimaş Gider Borusunun İçerisine Sürülür.

Hortum Ucundaki Başlık Yardımıyla 150 -200 Bar Arası Basınç İle Pimaş Gider Borusunun İçerisine Tazyikli Bir Şekilde Su Püskürtülerek Atık Su Pimaş Gider Borusunun İçerisinde Borunun Daralmasına Sebep Olan Atık Yağ Tabakaları Yada Kireçleşmiş Tortular Tamamıyla Temizlenirler.

 

Pimaş Yıkama

 

Pimaş Yıkama Çalışması Yaptırmazsam Neler Olur?

Pimaş Yıkama Çalışması Yapılmaz İse Atık Su Pimaş Gider Borularının İçerisinde Yağlanma Ve Kireçlenme Tabakaları Oluşur Ve Bu Durum Sürekli Pimaş Gider Tıkanıklıklarına Neden Olur.

Yağlar Yada Kireçlerin Oluşturduğu Tortular Ve Tabakalar Atık Su Pimaş Gider Borularının İçerisini Daraltırlar. Gider Borularının İç Çapları Daraldıktan Sonra Pimaş Gider Borularındaki Pislik Ve Atıklar Daralmış Bölgeden Geçmekte Oldukları İçin Daralmış Bölgeden Geçerken İri Pislikler Ve Atıklar Takılarak Tıkanıklıklara Sebebiyet Verir.

Tıkalı Gider Açma İşlemlerini Tıkanıklık Açma Firmalarına Yaptırırsanız Gelen Firma Personeli Kameralı Kanal Pimaş Görüntüleme Cihazı İle Pimaş Gider Borularınızın İçlerini Gözden Geçirerek Pimaş Yıkama Çalışması İşlemlerinin Gerekip, Gerekmediği Gibi Durumlar Hakkında Sizlere Bilgi Verir.

 

 

Pimaş Yıkama İşlemlerinin Gerektiği Nasıl Anlaşılmaktadır?

Atık Su Pimaş Gideri Borularında Yağlanma Yada Kireçlenme Tabakaları Oluştuğu Zamanlar En Çok Gözlemlenen Belirtileri Aynı Pimaş Gider Borularının Sürekli Tekrar Tekrar Tıkanmalarıdır.

Yinede Bu Tarz Durumlarda Net Bir Şekilde Yağlardan Yada Kireçlerin Oluşturduğu Tabakalardan, Tortulardan Olduğu Söylenemez. Atık Su Pimaş Boru Giderlerinin Meyili’nin Az Ve Yetersiz Olma Durumlarında Sürekli Aralıkla Tekrar Tekrar Tıkanıklıklar Oluşmaktadır.

Pimaş Gider Borularında Yağların Ve Kireçlerin Oluşturduğu Tabakalar Sadece Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazları İle Net Olarak Belirlenerek Tespiti Gerçekleştirilir. Sakarya’da Sayılı Ve Belli Başlı Bir Kaç Tıkanıklık Açma Firmasında Bulunmakta Olan Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazlarını Tıkanıklık Açma Firmamız Atıcı Teknik Tesisat Sürekli Kullanmaktadır.

Tesisat Uzmanlarımız Tıkanıklık Açma İşlemlerini Gerçekleştirdikten Sonra Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazları İle Pimaş Gider Borularının İçerisini Gözlemleyerek İnceleme Sonucunda Yağlanma Yada Kireçlenme Tabakaları Veya Tortular Oluşmuş İse Pimaş Yıkama, Kanal Yıkama Çalışmalarının Yapılması Gerektiğinin Bilgisi Siz Değerli Müşterilerimize Verilmektedir.

Lavabo Açıcı Kimyasal İle Pimaş Gider Borusu Temizliği Yapılırmı?

Genellikle Evlerde Hanımların Çok Sık Yaptıkları Yöntemlerden Birisi Lavabo Açıcı Kimyasallar Düşünüldüğü Gibi Etkili Ve Temizleyici Özelliklere Sahip Değildir.

Lavabo Açıcısının Ham Maddesi Kostikten Oluşmaktadır. Kostik Suyla Karıştığı Vakit Tepkimeye Girerek Ortalama 50°C – 60°C Derecelere Kadar Çok Kısa Sürede Çıkmaktadır. Sıcaklık Ortalama 10 – 15 Dakika Arası Sürmektedir.

Atık Yağ Tabakalarının Oluştuğu Pimaş Gider Borularda Lavabo Acıcıları Kullanmak İstiyorsanız Yada Aklınızdan Geçiriyorsanız Bu Tarzdaki Lavabo Açıcıların Sizlere Faydaları Ve Etkileri Kalıcı Olmayacaktır.

Nedeni İse Atık Su Pimaş Gider Borularına Dökülen Lavabo Açıcılar Yakın Mesafelerde Etkisini Gösterebilir. Fakat Pimaş Borularının Uzak Noktalarındaki Veya Derinliklerindeki Yağların Oluşturmuş Olduğu Tabakalara Etkisi Olmamaktadır.

Ortalama 10 – 15 Dakika Kadar 50°C – 60°C Dereceye Ve Sıcaklığa Çıktığını Anlatmıştık. 10 – 15 Dakika Kadar Pimaş Borular İçerisinde Gidebildiği Kadar Mesafede Bulunan Yağları Ve Oluşmuş Tabakaları Temizlemektedir. Yalnızca Boruların En Alt Seviyesindekileri
Ancak Lavabo Aç Ve Lavabo Açıcı Kimyasallar Pimaş Borularını Tam Anlamıyla Temizleyememektedir Giderler Pimaş Boruların Üst Bölgelerindeki Yağları Eritemezler Ve Temizleyemezler.

 

Pimaş Yıkama

 

Pimaş Yıkama Çalışmaları Kesin Çözüm Olurmu?

Pimaş Yıkama Çalışmaları %100 Çözüm Sağlamaktadır. Pimaş Borularının İçlerinde Çözümsüz Yada Kalıcı Sık Sık Oluşan Tıkanıklık Problemlerinin Hepsinin Kesin Çözümü Pimaş Yıkama Çalışmalarıdır.

Pimaş İçi Yıkama Çalışmaları Yapıldıktan Hemen Sonra Etkili Bir İşlem Olduğunu Anlarsınız. Pimaş, Kanal Yıkama Makinasının Ucunda Bulunan Özel Aparatı Yardımıyla Pimaş Boru İçlerinde Olan Kum Parçaları, Tuğla Parçaları, Taş Parçaları, Ve Benzeri İnşaat Atıkları Gibi Malzemeler Temizlenebilmektedir.

Tıkalı Gider Açma Robot Cihazları Naylonları, Tuvalet Kağıtlarını, Bez Parçalarını, Kılları Çıkarabilirler. Ama Kumları, Tuğla Parçalarını, Taş Parçalarını, Yağ Tortullarını Yada Kireçleşmiş Tabakaları Temizleyemezler.

Ancak Pimaş Yıkama Makineleri 150 – 200 Bar Arası Basınçlı Su İle Özel Aparatları Sayesinde Pimaş Boru İçerisindeki Bütün Doğal Olan Olmayan Cisimleri Temizleyerek Pimaş Borularını İlk Döşendiği Zamanda Olduğu Şekline Geri Döndürür. Böylelikle Tıkanıklık Problemlerinize Kalıcı Çözüm Olur.

Pimaş Yıkama Çalışması Nasıl Yapılmaktadır?

Tıkalı Gider Açmak İçin Ekip Geldiği Zaman İlk Önce Tıkanıklığa Müdahalede Bulunur. Tıkanıklık Açma Robot Makinesiyle Tıkanıklığı Açtıktan Hemen Sonra, Az Sayıda Tesisatçı Firmasında Bulunmakta Olan Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazıyla Pimaş Gider Borusunun İçerisi Gözden Geçirerek Ayrıntılı Bir Şekilde İncelenir.

Bilgisayarlı, Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazları Olmayan Tıkanıklık Açma Firmaları, Pimaş Yıkama Çalışmasının Gerekip, Gerekmediğini Hiç Bir Şekilde Tespit Edemez. Yalnızca Kalıcı Olmayacak Bir Şekilde Tıkanıklığı Açarak Giderler.

Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazları İle Gözlemlenen Ve İncelenen Pimaş Gider Borusunun Eğer Yıkanmaya İhtiyacı Var İse Pimaş Yıkama, Makinesiyle Pimaş Gider Borusunun İçerisi Tamamıyla Yıkanmaktadır. Pimaş Yıkama Çalışmaları Sonucunda Pimaş Borular İlk Günlerdeki Temizliğine Kavuşur.

Tıkanıklık Açma Firmamız Pimaş Yıkama Çalışmasını Nasıl Yapıyor?

Sayarlar Tesisat Firmamız Uzman Ekibi Ve Profesyonel Tıkanıklık Açma Robot Cihazıyla Tıkanıklık Açma İşlemini Gerçekleştirdikten Sonra Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazları İle Atık Su Pimaş Gider Borularının İçerisini Görüntülenmektedir.

Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazlarının Kesinlikle Olması Gereklidir. Görüntüleme Sonrasında İncelenen Pimaş Gider Borusunun İçerisinde Atık Yağlar Yada Kireçleşmiş Tabakalar Oluşmuş İse Yada Tıkanıklık Açma Robot Makinesi İle Temizlenemeyen Katı Atıklar Var İse Tespiti Gerçekleştirilir.

Atıkların Türleri Göz Önünde Bulundurularak Pimaş Yıkama Makinasının Hortumunun Uç Kısmına Gereken Başlıklar Takılmaktadır. Pimaş Yıkama Makinasının Hortumunun Ucu Atık Su Pimaş Gider Borusunun İçerisine Gönderilerek Ardından Pimaş Yıkama Makinesi Açılır.

Hortum Ucunda Bulunan Özel Başlığın Sayesinde 150 – 200 Bar Kadar Basınçlı Su Atık Su Pimaş Gider Borusunun İçerisine Püskürttürür. Özel Başlığı Sayesinde Pimaş Gider Borusunun İçerisindeki Bütün Noktalara Basınçlı Su Sert Bir Şekilde Çarparak Boru İçerisinde Nekadar Yağ Ve Kireç Tabakası Oluşmuş İse Temizleyerek Boru İçerisindeki Kalıntıları Söker Atar.

Pimaş Borusunun İçerisi Kanalizasyon Kuyusuna Kadar Yıkanarak Temizlenir. Bu Çalışmalar; Boru İçerisinde Bulunan Yağların, Kireçlerin Yoğunluklarına Yada Pimaş Gider Borularının. Uzunluklarına Göre İki Üç Saat Kadar Sürmektedir.

Pimaş Yıkama Çalışmaları Sona Erdikten Sonra, Bilgisayarlı Kameralı Kanal, Pimaş Görüntüleme Cihazıyla Atık Su Pimaş Gider Borusunun İçerisi Yeniden Gözden Geçirilir. Pimaş Gider Borusunun İçerisinde Temizlenilmeyen Bölge Kalmış İse Pimaş Yıkama İşlemleri Tekrarlanır. Pimaş Borusunun İçerisi Tamamıyla Atıklardan Temizlenince Pimaş Yıkama İşlemleri Sonlandırılır.

Pimaş Yıkama Çalışmaları Genellikle En Fazla Mutfak Atık Su Gider Borularında, Lokantaların Mutfak Giderlerinde, Yemekhanelerin Atık Su Gider Borularında Ve Mazgallarında Yapılır.

Sebebi İse Atık Yağların Yada Yemek Atıklarının Atık Su Pimaş Gider Borularına Daha Yoğun Ve Sürekli Dökülmeleridir. Bu Sebeplerden Dolayı Yağ Kalıntıları Ve Tabakaları Daha Fazla Ve Daha Yoğun Oluşmaktadır. Çalışmaları Ortalama 4 – 5 Senede Bir Yapılmalıdır. Böylelikle Atık Su Pimaş Gider Borularınızda Problem Çıkma Olasılığı Düşürülmüş Olunur.

Pimaş Yıkama İşlemleri Sonrasında Atık Su Pimaş Gider Borularınız İlk Döşendiği Günden Farksız Temizlikte Olurlar. Uzun Yıllar Pimaş Yıkama Çalışmaları Yaptırmadıysanız, Sayarlar Tesisat İle İletişime Geçerek Pimaş Yıkama Çalışmaları Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir