Petek Temizliği

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

https://sayartesisat.com/ Yaşam alanı olan eviniz ve işyerinizde ısınma işlemleri için kalorifer sistemlerini kullanabiliyorsunuz. Merkezi ısıtma ya da bireysel kombi siteminde verimli ısı elde edebilmek için peteklerinizin bakımlı ve temiz olması önemlidir.

Müşterilerimizin çoğu, havalar soğumaya ve kaloriferler yakılmaya başlandığında peteklerin altı ısınmıyor şikayetini bizlere bildiriyor. Peteklerin tamamının ısınmamasının çeşitli nedenleri vardır. Tesisatçı ekiplerimiz, müşterilerimizin peteklerini kontrol ederek temizleme ve bakım hizmeti veriyor.

Peteklerin Altı Isınmıyor Neden Ve Çözüm Yolları

Kalorifer tesisatının bir parçası olan petekler, içerisinde dolaşan sıcak suyun oluşturduğu ısıyı ortama yayarak, ortamın ısınmasını sağlıyor. Peteklerin tamamı ısınmıyorsa, ısı verimliliği düşük olacak ve ortam ısınmayacaktır.

Peteklerin ısınmama nedenleri şunlardır:

  • Petek içerisinde hava kalması,
  • Petek kanallarının tıkanması,
  • Kalorifer tesisatında sorun olması,
  • Yeterli basınçta sıcak su gelmemesi,

Sayar tesisat petek temizliği ve bakımı hizmetlerimizde müşterilerimizin peteklerinin tam ısınmasını ve istenilen ısı verimliğinin elde edilmesini sağlıyoruz.

Petek Bakımları

Peteklerin Altı Isınmıyor Firmamız, tüm müşterilerini, kombi ve kalorifer sistemi bakımlarının periyodik olarak yapılması gerektiği konusunda bilgilendiriyor. Güvenli kullanım ve ısı verimliliği için sadece kombi cihazı bakımının yapılması yeterli değildir.

Petekler içerisinde oluşacak kirlenme ve tıkanmalar peteklerin tamamının ısınmamasına neden olur. Bunun için bakım yapılırken peteklerinde temizlenmesi gerekiyor. Temizleme yapılmadığında peteklerin bir bölümünün ısınmadığı görülebilecektir.

Peteklerin Altı Neden Isınmaz?

Peteklerin Altı Isınmıyor Evinizdeki kalorifer peteklerinin alt kısmının ısınmadığını gördüğünüzde, firmamız ile iletişime geçerek bilgi alabilir, bakım talebinde bulunabilirsiniz. Peteklerin alt kısmının ısınmadığı görüldüğünde ekiplerimiz önce hava tahliye bölümünden petek içerisindeki havayı alıyor.

Hava alma işlemi sonunda da ısınmıyorsa petek içerisindeki kirlenmeden dolayı kanallarda tıkanma olduğu anlaşılıyor ve ilaçlı temizleme yöntemi uygulanıyor.

Petek Temizleme

Petek Temizleme

Can ve mal güvenliği için evlerde kombi bakımları her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Kombi bakımları yapılsa bile çok sayıda kullanıcı, petek temizliklerini ihmal ediyor. Petek içerisinde dolaşan suyun içerisindeki, çamur ve kireç tortuları zamanla tıkanmalara neden oluyor.

Peteklerin altı ısınmıyor diyen müşterilerimize, peteklerini temizletmeleri gerektiği belirtiyor ve uzman ekiplerimiz, makine ile özel ilaçlar kullanarak temizleme yapıyor. Peteklerde oluşan kir ve balçıkların tamamen temizlenmesi için makineli temizleme yöntemi kullanılmalıdır.

İlaçlı Petek Temizleme

Peteklerin altı ısınmıyor sorunun ana nedeni petekler içerisinde oluşan tıkanmalardır. Petek içlerinin manuel yöntemlerle temizlenmesi çok zor ve zahmetlidir. Sayar tesisat, sunduğu hizmetlerle tüm peteklerinizi yerinden sökmeden makine ile en iyi şekilde temizliyor.

Petek temizleme makinesi içerisine ilaçlı su konuluyor ve bu su tüm tesisat boruları ve petekler içerisinde dolaşması sağlanıyor. Tek bir işlemler, kalorifer tesisatı ve kullanılan tüm peteklerin içerisi temizlenerek, ilk günkü performansa sahip olması sağlanıyor.

Peteklerde Havamı Var?

Konutlarda ısınma sistemi olarak kombi kullanılıyor. Havaların soğumasıyla birlikte kombi kullanılmaya başlanır. Yaz aylarında kapalı kaldığı için ilk yakıldığında peteklerin tamamının ısınmadığı görülebiliyor. Bu durumlarda kullanıcılar peteklerde havamı var acaba diye düşünebiliyor.

Her petek üzerinde hava tahliye vanası bulunuyor ve buradan petek içerisindeki hava alınabiliyor.

Peteklerin üst bölümümü ısınıyor, alt bölümü soğuk kalıyorsa bunun nedenlerinden biriside içerisinde hava olmasıdır. Ekiplerimiz tesisat kontrollerini yaparken petek hava alma işlemlerini de yapıyor.

Petekler Nasıl Temizlenir?

Kalorifer sistemlerinde petek içlerinin manuel yöntemlerle ve evde kendi imkanlarınızla temizlemeniz çok zordur. Sayar tesisat olarak petek temizleme hizmeti sunuyor ve işlemlerin birkaç saatte tamamlanmasını sağlıyoruz. Makine ile petek temizleme yapıyoruz. Petek temizleme makinemizi, kombi altında bulunan sıcak su giriş ve çıkış bölümlerine bağlıyoruz.

Tesisata bağlı olan petek sayısı ve peteklerin büyüklüklerine göre makine su basıncını, kullanılacak ilaç miktarını ayarlıyoruz. Makine çalıştırıldığında, içesindeki ilaçlı suyu tüm petekler içerisinde basınçlı bir şekilde dolaştıracaktır.

Kullanılan ilaç petekler içerisindeki tortu ve balçıkların tamamen temizlenmesini sağlar. Bu işlem petek sayısına göre 45 dakika ile 2 saat arası sürebiliyor.

Peteklerin Tamamının Isınması

Peteklerin Altı Isınmıyor Isı verimliğinin artması, yakıt tasarrufunun sağlanabilmesi için kalorifer tesisatındaki peteklerini tüm yüzeylerinin ısınıyor olması gerekiyor. Peteklerin altı ısınmıyor sorunu, acil bakım yapılması gerektiğini gösteriyor. Tesisat ve petek temizleme hizmetleri sunan firmamız, yaptığı bakımlarla, peteklerin tamamının ısınmasını sağlıyor.

Sayar tesisat ekiplerimiz, petek temizleme işlemlerini makine ile yaptığı için hem petek hem de yerde ısıtma sistemleri için her türlü bakımı yapıyor. Bir noktadan bağladığımız temizleme makinası, ilaçlı suyun hem tesisat boruları hem de petekler içerisinde dolaşmasını ve tamamının temizlenmesini sağlıyor.

Petek Temizleme Yöntemleri

Petek Temizleme Yöntemleri

Firmamız, petek temizleme hizmetlerinde iki farklı cihaz türünü kullanıyor. Petek temizleme yöntemlerinin en güvenilir ve iyisi makineli temizlemedir. Petek temizleme cihazları su ve hava karışımı ile basıncı temizleme yapan diğeri ise depolu sistemi olan cihazlardır.

Her iki cihazda, motorunun basınç gücü ile peteklerin içlerinin tertemiz olmasını sağlıyor.

Ekiplerimiz, temizlenecek petek sayısına ve peteklerde görülen ısınma sorunlarına göre hangi cihazı kullanacaklarına karar veriyor. Her iki cihazda peteklerin tamamen temizlenmesini ve kullanılmaya başlandığında tamamının ısınmasını sağlıyor.

Peteklerin Doğru Yöntemlerle Temizlenmesi

Peteklerin altı ısınmıyor sorunlarını bizlere bildiren müşterilerimize, makineli ilaçlı petek temizleme hizmeti veriyoruz. Petekler makine ile kolay bir şekilde temizlenebiliyor olsa da doğru yöntemleri kullanmak önemlidir.

Müşterilerimize her zaman uzman elemanlarla hizmet veriyoruz. İlaçlı petek temizleme işleminde kullanılan kimyasallar, asit bazlıdır ve peteklerin içerisindeki tortuların, kireç tabakalarının sökülmesini sağlar.

Temizleme işlemi sonrası, peteklerin ve kombinin güvenli kullanılabilmesi için temizleme işlemi için kullanılan kimyasalların petekler ve tesisat içerisinden iyice temizlenmesi gerekiyor.

Peteklerin Altı Isınmıyor Petekler içerisinde kalan temizleme kimyasalları, hem peteklere hem de kombiye zarar verebilecektir. Bunun için doğru yöntemlerin uzman elemanlar tarafından kullanılması önemlidir. Firmamız, temizlik sonrası durulama ve arındırma işlemlerini de yaparak tesisatı ve petekleri tertemiz teslim ediyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir