Petek Temizliği

Petek Havası Alma

Petek Havası Alma

https://sayartesisat.com/ Kombiler gazla çalışan makinelerdir ve bu gazla çalışan makineler belli bir süre sonra iç kısmı kir tutmaya başlar. Bununla birlikte ısıyı odalara yayan petekler de zamanla tıkanır ve iç kısmı tıkanır.

İç kısmında meydana gelen tıkanıklığın giderilmesi için düzenli temizlenmesi ve petek havası alma işleminin gerçekleşmesi gerekir. Kombilerin basıncını doğrudan etkileyen petek havası alma işlemi oldukça kolaydır.

Kombilerde basınç 1,5-2,00 bar arasında olması gerekir. Aksi halde kombi suyu pompalayamaz ve istediği basıncı oluşturamaz. Kombilerde basınç ayarı bozuk ise ve kendi kendine düşüp çıkıyorsa kombiye hava basılması gerekebilir.

Petek Havası Alma İşlemi

Petek Havası Alma Kombinin ısıtma işlemi kış boyu devam eder ve bu işlem esnasında sürekli sıcak su üretir. Peteklerde havanın olması durumunda basınç ayarı bozulur. Özellikle peteğin temizlenmesinin ardından oluşan havanın alınması kombinin çalışma performansını maksimum seviyede olumlu etkiler. B

u nedenle özel petek kelebeği ile yan kısımlardan petek havası alma işlemi yapılmalıdır. Hava alma işleminde kullanılan kelebek peteğin üstte yan kısmında bulunan küçük kısma takılır. Kelebeğin ortasında bir delik vardır.

Kelebeği açtığınız zaman bir tıslama sesi gelir. Bu ses petekteki havadır. Tıslama bitince su gelmeye başlar. Su gelince hemen kelebek tersine çevrilir ve kapatılır. Petek havası alma işlemiyle birlikte peteğiniz çok daha iyi ısınır.

Petek Temizliği ve Hava Alma

Kışın yüksek performansta çalışan kombiler sürekli peteklere sıcak su iletir ve suyu sürekli ısıtır. Bununla birlikte sudaki kireç de peteğin içinde birikir. Petek içerisinde kalınlaşan kireçler tıkanmaya dene olur. Tıkanmanın oluşması durumunda petek ısınmaz ve kullanıcı suyu ısıtmak için dereceyi açar. Bu durumda fatura yüksek gelir.

Petek Temizliği ve Randevu İşlemi

Ekibimiz en uygun zaman dilimine randevu vererek işe başlar ve petek temizliği işlemi gerçekleştirir. Temizleme işlemi en uygun zamanda yapılır. Mesai çıkışında, Cumartesi-Pazar günü veya diğer tatil günlerinde temizlik işlemi yapılabilir. Petekler temizlenirse yıl boyu ısıtma işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. Temizleme işlemi sonrası petek havası alma işlemi yapılır.

Randevu alırken;

 • İletişim bilgileri doğru olmalı ve güncel bir telefon numarası verilmelidir.
 • Adres ve tesisat bilgisi doğru bir şekilde verilmelidir.
 • En uygun randevu saati tercih edilmelidir.
 • Kimlik bilgileri doğru olmalıdır.

Randevu bilgileri yanlış ise yeniden randevu almalısınız.

Petek Temizleme Elemanları

Bu hizmette tecrübe önemlidir. Makine kullanımını bilmeyen ve tesisattan anlamayan elemanlar petek temizlemede yeteri kadar başarılı ve etkili çözüm üretememektedir. Bu nedenle firmamız işin uzmanı olan petek temizleme elemanlarını tercih etmektedir.

İşi bilmeyenlerin yaptığı temizlik işlemi esnasında petekler zarar görebilir. Bu sebeple işi her zaman için ehline vermeniz daha uygun olur. Petek havası alma dahil bütün işlemlerde deneyim önemlidir.

Petek Temizliğinde Makine Kullanımı

Firmamız pimaş açma işleminde ve su tesisatı işlerinde uzmandır. Bu nedenle petek tesisatları konusunda da tecrübeliyiz ve bu konuda güvenilir çözüm seçeneği sunuyoruz. Makine ile temizlik işlemi petek temizliğinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde önemli rol oynuyor.

Petek temizleme işleminde ilk aşamada tesisat inceliyor ve makinenin tesisata bağlanacak kısmı inceleniyor. Yapılan inceleme işlemi sonrasında elemanlarımız makineyi montajlıyor ve temizlik işlemine geçiyor. Temizlik işlemi esnasında kirli su makinenin üçüncü bir çıkışından lavaboya aktarılıyor.

Petek Temizliğinde Uzman Çözüm

Petek Temizliğinde Uzman Çözüm

Her petek için çözüm odaklı hareket eden şirket elemanlarımız bu konuda uzmandır. Uzman petek temizleme firmaları ile çalışmanın birçok avantajı vardır.

Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İşin uzmanları güvenilir çözüm seçeneği sunar.
 • Petekler her hangi bir zarar görmeden temizlenmiş olur.
 • Kombi daha kaliteli bir şekilde kullanılır ve ömrü uzar.
 • Günlük hayat programınız aksamadan petekler temizlenmiş olur.

Petek temizlemede dikkat etmeniz gereken husus işin uzmanı olan firmalarla çalışmaktır.

Deneyimli Petek Temizleme Firmaları

Kısa sürede kolay bir şekilde petekleri temizleyen ekibimiz, konusunda deneyimli elemanlarla çalışıyor. Firma tercihi yaparken ilk aşamada işin uzmanı olan şirketler tercih edilmelidir. Sıradan yöntemler, deneyimli olmayan firmalar zaman kaybına neden olabiliyor.

Ayrıca tesisatın zarar görmesine neden olan amatör kişiler ve yöntemler bu kategoride ciddi sonuçlara neden oluyor. İşi bilmeyen kişilerin su, kombi ve gider tesisatı ilgili işlemlerde profesyonel hizmet sunmaması tesisata zarar veriyor.

Petek Temizliğinde 7/24 Çözüm

Petek Havası Alma Yıl boyu hizmet veren şirket elemanlarımız esnek mesai kurallarına uygun hareket ediyor. Öncelikle müşterimizin memnuniyeti ön planda değerlendiriliyor. Müşterimizin memnun olması adına mesai saatleri her zaman için esnetiliyor.

Ekip olarak anlayışlı, duyarlı ve öz verili çalışma performansına sahibiz. Tatil günleri dahil olmak üzere yılın her gününde sizler için petek temizleme çözüm seçeneği sunuyoruz.

Firmamızın Hizmet Programı

Ekip olarak sadece petek temizliği ile ilgili çözüm üretmiyoruz.

Bunun yanı sıra şirketimiz;

 • Pimaş tıkanıklık giderme,
 • Kalorifer kaçak tespiti,
 • Wc tıkanıklığı açma,
 • Kameralı pimaş içi görüntüleme,
 • Cihazla su kaçağı tespiti gibi konularda da hizmet vermektedir.

Su tesisatı ile ilgili konularda tecrübeli elemanlarla yoluna devam eden şirketimiz petek temizliği ile ilgili konularda da tercih ediliyor.

Petek Temizleme ve Gider Açma

Petek Temizleme Gider Açma

Ekibimiz tesisat konusunda çözüm odaklı hareket ederken çevre güvenliğini dikkate alarak hareket ediyor. Kombi ve petek sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışması için temizlik işleminin ve bakım işleminin zamanında yapılması önemlidir.

Deneyimli elemanlarla;

 • Gider açma,
 • Kaçak tespiti,
 • Tuvalet tıkanıklığı açma,
 • Kameralı gider açma ve su kaçak tespiti konularında uzman ekibimiz her zaman için göreve hazırdır.

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de işi ehline vermek en iyi çözüm seçeneğidir. Zaman kaybı yaşamadan kolayca kombi peteğinin temizlenmesi işlemi profesyonel bir şekilde gerçekleşebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir