Blog

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor (Yapılması Gerekenler)

Sıcak suyunuzun çalışmayı durdurduğunu bulmak stresli bir zaman olabilir ve bunun birkaç nedeni olabilir.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler. Merkezi ısıtma açıkken hala çalıştığını veya tüm musluklarda sıcak su olduğunu ancak duşta olmadığını görebileceğiniz için, evinizde her zaman sıcak su bulunmaması durumu söz konusu değildir. Bu nedenle, musluklarınızın soğumasına neden olabilecek birkaç senaryo için tavsiyelerde bulunduk.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler

Herhangi bir kazan arızasını kendiniz onarmaya çalışmamanız gerektiğini unutmayın, bunun yerine işi güvenli bir şekilde yapacak uzman bir usta ile iletişime geçin.https://sayartesisat.com/

Sıcak su yok? İşte yapmanız gerekenler…

Evinizde sıcak su olmamasının birkaç nedeni olabilir ve kontrol etmeniz gereken her şeyi aşağıda listeledik. Herhangi bir şüpheniz varsa, kalifiye bir mühendisle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sigorta kutusunu kontrol edin

Evinizde çalışmayan tek gazlı ve elektrikli cihaz kombinizse, bu durumda üniteye herhangi bir güç gönderilmesini durduracağından, atmış bir şalter olup olmadığını görmek için sigorta kutusuna bakın.

Pilot ışığı söndü mü?

Bir kazanın pilot ışığı, ısıtma veya sıcak su gerektiğinde tutuşan ünite içinde mavi bir alevdir. Pilot ışığı, özellikle eski kazanlarda birkaç nedenden biriyle sönebilir, ancak çözülmesi oldukça basit bir sorun olabilir. Pilot ışığı yakma talimatları kombinin marka ve modeline göre değişir, bu nedenle ünitenize özel talimatlar için kombinizin kullanım kılavuzuna bakın.

Kazan basıncını kontrol edin

Kazan basıncı 1 ile 2 bar arasında olmalıdır, kombinizin üzerindeki ankastre basınç göstergesine bakarak basıncı öğrenebilirsiniz. Basıncın birden az olduğunu fark ederseniz, kombinizi su basınçcını yükseltmeniz gerekmektedir. 1,5 ideal değerdir.

Sıcak su deposuna bir göz atın

Sadece termostatınızı kontrol etmekle kalmayıp, Normal veya Sistem kazanınız varsa, sıcak su deposunda da bir tane olabilir. Musluklarınıza gönderilecek sıcak suyun depolanmasından (ve sıcak tutulmasından) sıcak su deposu sorumlu olduğundan, doğru sıcaklıklara ve zamanlamalara ayarlandığından emin olun.

Kazanı sıfırlayın

Kazanın sıfırlanması, üniteye tekrar çalışması için ihtiyaç duyduğu dürtüyü verebilir. Çoğu durumda, sıfırlama düğmesi kazanın ön tarafındadır, yalnızca üreticinin talimatlarına göre sıfırlamanız gerekir. Sıfırlama düğmesi ünitenin içindeyse, kombiyi sizin için sıfırlaması için bir Gaz Güvenliği mühendisine ihtiyacınız olacaktır.Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler

Borulardaki hava kilidi

Sıcak musluktan sonuna kadar çevirmenize rağmen çok az su gelmesinin nedeni borulardaki bir hava kilidi olabilir. Bu, boruyu tıkayan bir hava kabarcığı nedeniyle suyun musluktan akmasının engellendiği zamandır. Bu sorunu kendiniz çözmek mümkündür, ancak işi yapması için kalifiye bir mühendisle iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederiz.

Donmuş bir yoğuşma borusunu çözün

Bölgenizde son zamanlarda dondurucu bir hava görüldüyse, kazanın yoğuşma borusunun donmuş olma ihtimali vardır. Yoğuşma borusu, yoğuşmalı kazanların atık suyu bahçedeki bir gidere gönderen bir parçasıdır.

soğuk havalarda yoğuşma borusunu sıcak (kaynar değil) su kullanarak eritmeniz gerekebilir.

Kazanı kapatıp tekrar açın

Kulağa basit gelebilir, ancak kombiyi kapatıp tekrar açmak, yeniden başlayan ünitenin tekrar çalışmaya başlamasını sağlayabilir.

Bir uzman çağırma zamanı

Yukarıdaki tüm adımları tamamlamanıza rağmen ,Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler bir göz atmak için profesyonel bir uzman iletişime geçmenizin zamanı geldi.

Radyatörler sıcak ama sıcak su yok

Radyatörleriniz ısınıyor ancak musluklardan sıcak su gelmiyorsa bunun en olası nedeni yön değiştirme vanasının bozulmasıdır .

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Kombiler, sıcak suyun radyatörlere mi yoksa musluklara mı gönderilmesi gerektiğine bağlı olarak açılıp kapanan bir ayrıştırma vanası ile donatılmıştır. Bazen, yön değiştirme vanası sıkışabilir, bu da sıcak suyun bir şekilde gönderilmesini önleyebilir ve evinizi ısıtmadan veya sıcak su olmadan terk edebilir.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler Durumun böyle olup olmadığını test etmek için, ısıtma açıkken sıcak su alıp almadığınıza bakın. Kalorifer açıkken sıcak su geldiğini ancak ısıtma açık değilken sıcak su gelmediğini fark ederseniz, yön değiştirme vanasına bir göz atması için kalifiye bir teknisyenle iletişime geçmelisiniz.

Kombi çalışıyor ama sıcak su yok

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler. Bazı durumlarda, kombinizde gözle görülür bir sorun olmayabilir, ancak nedense musluklardan sıcak su alamayabilirsiniz. Nedeni kendiniz belirlemeniz mümkündür ve aşağıda bir kontrol listesi sağladık, ancak herhangi bir arızayı kendiniz onarmaya çalışmamalısınız, her zaman kalifiye bir uzmanla iletişime geçin.

Termostat kontrolleri

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler En basit kontrollerle başlayacağız: termostat üzerindeki ayarlar. Termostat bozulduysa, yakın zamanda bir elektrik kesintisi olduysa veya saatler ileri veya geri gittiyse, sıcak su için termostattaki sıcaklığın evinize musluklardan sıcak su sağlayacak kadar yüksek olup olmadığını görmek isteyebilirsiniz. .

Elektrik temini

Bir elektrik kesintisi kazanın kendisini de etkileyebilir, bunun böyle olup olmadığını anlayabilirsiniz çünkü basınç 1 ile 2 (tercihen 1,5) arasında oturması gerekirken 0’a düşmüş olabilir.

Duşta sıcak su yok

Evdeki duş dışındaki her musluktan sıcak su akıyorsa, bunun en olası nedeni kırık bir karışım vanasıdır. Karışım vanası, su beslemesini banyodaki musluktan duş başlığına ve tersi yönde değiştiren kısımdır. Valfi değiştirmeniz daha iyi olur, böylece tekrar sıkışma şansı kalmaz.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor! Yapılması Gerekenler.

eğer yukarıdaki her seyi deneyip yaptıysanız ve hala sonuç alamadıysanız. İstanbul”un her bölgesinde hizmet veren Sayar Tesisat firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duyarız https://sayartesisat.com/istanbul-petek-temizleme/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir