Petek Temizliği

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez cihazı kombilerdir ve kombiler petek olmadan ısıtma işlemini yapamaz. Kış aylarına girmeden yapılan İstanbul petek temizleme işleminin birçok artısı vardır. Isıtma performansının yüksek olması faturanın düşük gelmesi ve cihazın ömrünün uzaması gibi avantajlar elde etmek için petek temizleme hizmetine ihtiyaç vardır.https://sayartesisat.com/

Düzenli bir şekilde yapılan petek temizleme işlemiyle her yıl kış aylarında daha iyi ve daha ucuza ısınmak mümkündür. İstanbul petek temizleme işlemi esnasında elemanlarımız öncelikle cihazı çalıştırır ve test işlemi yapar. Ayrıca kullanıcının şikayetleri de dinlenir. Ekibimiz şikayetleri yerinde değerlendirir ve en uygun yöntemle temizleme işlemi gerçekleştirir.

İstanbul Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

İlk aşamada müşterimiz bizden randevu almalıdır. Randevu alınmadığı zaman servisimiz hizmet verememektedir. Gün içerisinde onlarca müşteriye söz veriyoruz ve kısa sürede kolay bir şekilde İstanbul petek temizleme işlemi gerçekleştiriyoruz. Randevu alma işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar hizmet kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Petek temizleme işlemi için bizi aradığınız zaman öncelikle evde kaç tane petek olduğunu söylemelisiniz. İstanbul Petek Temizleme Randevu bilgileriniz güncel olmalıdır ve verdiğiniz iletişim ve adres bilgileri doğru olmalıdır. Ekibimiz verdiğiniz bilgileri yerinde değerlendirerek randevu saatinden önce adrese geliyor. Randevu saatinden önce telefon açan ekiplerimiz son anda bir sorun çıkması durumunda yeni bir randevu oluşturmaktadır.

Petek Temizleme İşlemi

Temizlik işlemi özel makinelerle oluyor ve makineler uzman ekibimiz tarafından kullanılıyor. Makine ile temizlik işlemi diğer amatör yöntemlerden çok daha etkilidir. Sadece petek suyunun boşaltılması kısmi bir temizlik sağlar ancak sertleşmiş tortular yerinde kalır. Bu nedenle tazyikli su ile petek temizleyen makinelere ihtiyaç vardır. İstanbul Petek Temizleme Bu makineler de uzman servis ekibi tarafından kullanılmalıdır. İstanbul petek temizleme sektöründe tercih edilen firmamız deneyim ve tecrübeye önem vermektedir.

Petek Temizleme İşlemi Ve Özellikleri

Bu hizmette ekibimiz bütün petekleri temizleyebiliyor. Profesyonel yöntemlerle ev, iş yeri, ofis, fabrika, AVM ve benzeri birçok mekanda bulunan kombi petekleri kolay bir şekilde temizlenebiliyor.

Temizlenen petekler;

  • Faturanın daha az gelmesinde etkili olur.
  • Kombinin ömrünü uzatır.
  • Daha iyi ısınma sağlar.

Kışı rahat geçirmenizi sağlayan İstanbul petek temizleme işlemi ile kombiniz daha az enerji ile daha fazla ısıtır. Maksimum seviyede ısınmak ve daha az ödemek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek Temizleme Fiyatları

Fiyatlandırma işlemi bu sektörde petek sayısına göre değerlendirilir. Petek sayısı fiyatlandırmayı belirler. İşçiliğin artması ve zaman kaybının artması durumunda ek ücret talep edilir. Temizleme işlemimiz garantili bir şekilde gerçekleşir ve uygun fiyata gerçekleşir. Firmamız istediğiniz zaman istediğiniz adrese kısa sürede ekip gönderir ve temizleme işlemini gerçekleştirir.

Petek Temizleme Servis Hizmeti

Kış aylarına girmeden yapılması gereken petek temizleme işlemi servis hizmeti kategorisinde değerlendirilir. Günün her saatinde çözüm odaklı hareket eden ve pratik çalışan elemanlarımız zamana karşı yarışmaktadır. İstanbul petek temizleme firması olarak petek temizliğini kışa girmeden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Kış aylarına girerken veya kış aylarında petek temizletmek zahmetli olduğu kadar ev sakinleri için problem teşkil etmektedir. Ekibimiz istediğiniz zaman yaz-kış temizlik yapmaktadır. Kışa girmeden temizlik yaptırdığınızda kışa iyi ısıtan kombilerle girmiş olursunuz. Firmamız bu konuda yardımcı olmaktadır.

Petek Temizleme ve Profesyonel Çözüm

Amatör yöntemler bu kategoride fazla etkili olmamaktadır. Kimyasal maddeler veya petekteki suyun boşaltılması yeteri kadar etkili olmamaktadır. Bu nedenle iyi bir temizliğe ihtiyaç vardır. Kombinin ısıttığı su petekte kireç oluşumuna neden olur. Bu kireç zamanla kalınlaşır ve gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Gözenekler tıkandığında ise petek ısınmaz.

Sudaki yabancı maddeler ısınma ile birlikte peteğin iç yüzeyine yapışır. İç yüzeyine yapışan bu yabancı maddeler suyun ısısını dışarı salmaz ve bu sebeple petek ısınmaz. Bu kalın yüzeyin ve tortulaşmış kireci tazyikli su ile temizlenmesi gerekir.

Petek Temizleme Makinesi Etkili Çözüm

Bu makineler kombi peteğini temizlemek için özel üretilmiştir. Kombi peteğini kolay bir şekilde temizleyen bu makinelerde üç giriş vardır. Birinci giriş peteğin kombi bölümündeki girişe monte edilir. Diğer giriş ise peteğin sonundaki girişe monte edilir. Üçüncü çıkış ise pis suyu dışarı çıkarır. Bu çıkış tuvalet veya lavaboya uzatılır. Makine tazyikli suyu tesisatın içerisinde gezdirerek maksimum temizlik yapar ve pis suyu lavaboya atar. Bu şekilde tesisat kısa süre zarfında temiz hale gelir.

Ne Zaman Petek Temizlenir?

Firmamız için belli bir petek temizleme zamanı yoktur. Her zaman için temizleme işlemi yapıyoruz ve aynı gün peteği kullanıma sunuyoruz. Test işleminin ardından peteğin yeteri kadar ısınmadığı anlaşılırsa yeniden temizlik yapıyoruz.

Kış aylarına girmeden yapılan temizlik kış aylarında rahat etmeyi sağlar. Randevu ile çalışan şirketimiz söz verilen zaman zarfında adrese gelerek temizlik yapıyor. Randevu saatini belirlerken müşterimizin tercihini göz önünde bulunduruyoruz. Müşterimiz için mesai dışı saatler, tatil günleri ve hafta sonları en makul günlerdir. Firma olarak da en uygun zaman dilimini tercih ederek hareket ediyoruz.

Petek Temizleme Hizmetimizin Kapsama Alanı

Petek Temizleme Hizmeti Kapsamı

Standart bütün petekleri temizleyen elemanlarımız eski petekleri de temizleyebilir. Peteklerin tasarım özelliği aynıdır ve kanal özellikleri aynıdır. Bu nedenle bütün petekleri kolaylıkla temizleyebiliriz. Ev, iş yeri, ofis ve benzeri bütün mekanlar için özel temizlik hizmeti sunuyoruz.

Petek Temizleme Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi arızasına neden olan konulardan biri peteklerin temizlenmeyişidir. Kanalların daralması ile su devirdaim işlemi zorlaşır ve bu durumda kombi arıza vermeye başlar. Devirdaim pompası kanalların tıkalı olması durumunda zorlanır. Ayrıca tıkalı bir petek ısıtmadığı için kullanıcı kombiyi yüksek derecede kullanır. Bu durumda kombinin ömrü azalır ve daha çabuk bozulmaya başlar.

Petek Temizliğinin Önemi

Firmamız, hizmet kalitesine ve müşteri memnuniyetine tüm hizmet seçeneklerinde dikkat ediyor. İstanbul Petek Temizleme Konutunda, kombinin sorunsuz çalışmasına rağmen ısı verimliliği alamayanlar, petek temizliği yaptırmalıdır.

Peteklerde oluşan kirlenmeler, su akışını engelleyecek ve peteklerin tamamının ısınmamasına neden olacaktır. İstenen ısı verimliliğinin elde edilebilmesi, yakıt tasarrufu ve arıza sorunlarının oluşmaması için petek temizliği önemlidir. Petek temizliği için firmamızdan her zaman hizmet alabilirsiniz.

Makineli Petek Temizleme

İlaçla petek temizleme işlemlerinin yapılabilmesi için geliştirilmiş makinelere sahip olan firmamız, garantili petek temizleme hizmeti sunuyor. Kombi cihazları her yıl bakım yapılmalıdır. Petek temizliği ise en az iki yılda bir yapılarak sorunsuz ve uzun ömürlü olarak kullanılmalıdır.

Makineli petek temizleme işlemlerinde, peteklerin içerisindeki tüm kalıntıların sökülmesini ve iyice temizlenmesini sağlayacak özel ilaçlar kullanıyoruz. Suya karıştırılan ve makinenin haznesine konulan ilaçlar, basınçlı bir şekilde petekler ve bağlantı boruları içerisinde dolaştırılıyor.

Peteklerin Tamamen Temizlenmesi

Firmamızı telefonla arayarak, ısınma sorunu yaşadığını bildiren müşterilerimiz, daha çok peteklerin bazı bölümlerinin ya da tamamının ısınmadığını belirtiyor. Bu peteklerin uzun süre temizlenmemesi sonucu içerisindeki tortuların tıkanmaya neden olduğunu gösteriyor.

Petekler kapalı sistemler olduğu için manuel olarak içerisinin temizlenmesi mümkün değildir. Firmamız, makineli ve ilaçlı temizleme yöntemini kullanarak peteklerin tamamen temizlenmesini sağlıyor. Petekler tamamen temizlendiğinde istenilen ısı verimliliğinin elde edilmesini sağlayacaktır.

İlaçla Petek Nasıl Temizlenir?

İlaçla Petek Nasıl Temizlenir?

İstanbul Petek Temizleme Firmamız elemanları, petek temizleme alanında uzmandır ve ilaçla petek temizleme cihazını profesyonel olarak kullanmaktadır. İlaçla petek nasıl temizlenir işlem adımları şöyledir.

  • Kombi su giriş ve çıkışları kapatılır,
  • Kombi altındaki sıcak su gidiş ve gelişlerine makine bağlantıları yapılır,
  • Tesisata bağlı tüm petekler açık konuma getirilir,
  • Petek sayısına göre ilaç miktarı ve basınç oranı hesaplanır,
  • Makine su haznesine yeteri oranda su ve ilaç konulur ve cihaz çalıştırılır.

Bu işlem adımları yapıldıktan sonra peteklerin büyüklük ve sayılarına göre makinanın en az 45 dakika çalışması sağlanır. Defalarca ilaçlı su tüm tesisatta dolaştırılır ve tıkanıklıklar açılır.

İlaçla Petek Temizlemede Neye Dikkat Edilir?

Profesyonel hizmet sunduğumuz için tüm elemanlarımız, petek temizleme işlemlerinde hangi aşamada neye dikkat edeceklerini bilirler. İlaçla temizle işleminde öncelikle, kullanılacak ilaç miktarı iyi ayarlanmalıdır. İlaç oranı az olduğunda yeterli temizleme olmayabilecektir.

Makine su basıncı, petek sayısına ve tesisatın büyüklüğüne göre ayarlanarak, suyun dolaşımı ve basınç ile tortuların yerinden sökülmesi gerekir. Diğer hususta, temizleme sonrası petek içerisinin temizleme ilacından iyice arındırılmasıdır. Elemanlarımız bu hususlara dikkat ederek işlemlerini tamamlıyor.

Güvenli Petek Temizliği

Güvenli petek temizliği işlemlerinde kullanılan en iyi yöntem ilaçla petek temizliği işlemleridir. Diğer petek temizleme yöntemlerine göre hem daha güvenli hem de daha pratiktir.

Manuel temizlemelerin yapılabilmesi için peteklerin yerinden sökülmesi gibi işlemler gerekebiliyor. İstanbul Petek Temizleme Bu müşteriye de büyük zahmetler veriyor. Sayar tesisat olarak petek temizleme hizmetlerimizde tüm müşterilerimize, güvenli yöntem olan makineli temizleme seçeneğini sunuyoruz.

Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

Kış aylarında yaşam alanlarının yeterli oranda ısıtılabilmesi için tüm ısı sistemi tesisatının bakımlı olması büyük önem taşıyor. İstanbul Petek Temizleme Isı verimliliği için sadece kombi bakımının yapılması yeterli olmayacaktır. Petekler ya da tesisat borularında meydana gelen tıkanıklıklar, ısı verimliğini olumsuz etkileyecektir.

Bunun için firmamız, tüm müşterilerine en az iki yılda bir defa petek temizliğinin yaptırılması gerektiğini öneriyor. Petek temizliği, sistemin ömrünü uzatırken daha az yakıt ile daha fazla ısınma sağlar.

İlaçla Petek Temizliğinin Kombiye Etkisi

İlaçla petek temizliği en iyi yöntemdir ve peteklerin tamamen temizlenmesini sağlar. Peteklerin temiz olması, kombi cihazının da sorunsuz çalışmasını sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmalar, kombinin basınç ayarının bozulmasına ve çalışma performansının düşmesine neden olur.

Bunun sonucunda da kullanıcı istediği ısı verimliliğine ulaşamaz ve kombisinin sık aralıklarla bozulduğunu görür. İlaç kullanılarak yapılan temizleme tüm tesisatı temizlediği için kombinin çalışmasına da olumlu katkı sunar.

Petek Arızaları

Petek Arızaları

Peteklerde meydana gelen arızalar, ısı sistemini kullanmanıza engel olabilecektir. Çoğu zaman meydana gelen tıkanmalardan dolayı peteklerin bazı bölümlerinin ısınmadığı görülür. Peteklerin tamamının ısınmaması arıza türlerinden birisidir.

Yani kanalların bazılarında tıkanma olduğu ve sıcak su geçişi olmadığı görülür. Tesisatçı hizmetleri sunan firmamız, her türlü petek arızalarını özel ve gelişmiş makine sistemlerini kullanarak çözüyor.

Petek temizleme hizmetlerimizle, meydana gelen tüm tıkanıklıkları kısa sürede açıyor, peteklerin içinin tertemiz olmasını sağlıyoruz. İstanbul Petek Temizleme Diğer petek arızaları, bağlantı yerlerinden su kaçırma, tesisat borularında çatlaklık, delinme gibi arızalardır. Bu arızalarda ekiplerimiz tarafından tamir ediliyor.

Petek Temizleme Ekip Talebi

İstanbul Petek Temizleme Isı verimliliği için peteklerinizi temizletmek istediğinizde, firmamız tesisatçı telefon numarasını ya da whatsapp numarasını arayabilirsiniz. Elemanlarımız sizlere petek temizleme işleminin ilaçla petek temizleme yöntemi ile yapıldığını anlatacaktır.

Kış aylarında sorunsuz ısınma sağlayabilmek için peteklerinizin temizliğini havalar soğumaya başlamadan yaz ayları sonunda ya da kış aylarından çıkıldıktan ve petekler artık kullanılmayacağı zaman yaptırabilirsiniz. İstanbul Petek Temizleme Her iki yılda bir temizlik yaptırdığınızda tıkanma sorunu yaşamayacaksınız.

Petek temizleme ekip talebinde bulunduğunuzda, ekiplerimiz istediğiniz gün ve saatte gelerek istediğiniz hizmeti sunacaktır. Petek temizleme işleminin ortalama iki saat süreceğini bilmeli ve randevunuzu ona göre belirlemelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir